Koncentrované pudry nejsou bez předchozího objednání v obchodě k dispozici pro osobní převzetí.

Jak užívat

TINKTURY

Max. denní dávka pro dospělé 50 ml a pro děti 30 ml

Viz odkaz - tinktury
Tinkturu je vhodné před užíváním protřepat a při kapání je nutné lahvičku držet ve svislé poloze. Případný jemný sediment není na závadu.
20 kapek 1 ml
 
U DLOUHOTRVAJÍCÍCH PROJEVŮ se tinktura užívá v jednotlivých dávkách během dne 3x až 6x denně podle závažnosti stavu (dospělí i děti) 1 kapku/1 kg váhy na jednu dávku (pro děti eliminovat alkohol) a jednotlivé dávky během dne se užívají co nejvíce nalačno s dostatečným odstupem od jídla (nejméně 30 minut před nebo po jídle). Pro vyšší účinnost lze počet kapek zvýšit. Pro zahnání někdy nezvyklé chuti je možné tinkturu zajíst jedním soustem něčeho dobrého. Pro velmi malé děti lze tinkturu snadno přimíchat do vhodného nápoje nebo do jídla. Tinktury, které jsou určeny na noc, se užívají před ulehnutím ke spánku a poté se již nepožívá žádná strava (pít můžete). Takto směs působí celou (přes) noc.
 
U AKTUÁLNÍCH (NÁHLÝCH) PROJEVŮ - kapénky (dýchací cesty), různorodé spouštěče (pyl, zvířecí srst, potraviny, seno, prach apod.), nos, krk, průdušky, ucho, oči (spojivky), náhlé stolice, pohybové (krční páteř, citlivost v kříži, blokády zad, koleno, kotník, rameno), ženské těžkosti apod. se tinktury užívají, dokud projevy neodezní.
Užívá se 10 kapek nebo 20 kapek nebo 30 kapek nebo 40 kapek apod. (podle závažnosti projevů) po 15 minutách nebo po 20 minutách nebo po 30 minutách nebo po 1 hodině (podle závažnosti stavu) během dne, dokud všechny projevy neodezní. Pro stabilizaci stavu se tinktury užívají ještě půl dne nebo 1 den. Odstup od jídla není důležitý (prostě si jíte, kdy chcete).
 
Možnosti užívání
- nakapat přímo do úst (nejlépe pod jazyk) a nezapíjet (a pokud odstraníte kapátko, tak ji můžete upíjet přímo z lahvičky)
- nakapat přímo do úst (nejlépe pod jazyk) nebo nakapat na lžičku, vložit do úst a zapít nebo nezapíjet
- nakapat do vody, zamíchat, vypít ev. ještě zapít

Účinek zaměřený do horních partií těla, hlavy a rukou
- nakapat přímo do úst (nejlépe pod jazyk) a nezapíjet (nebo odstraníte kapátko a můžete ji upíjet přímo z lahvičky)
- určitý počet kapek nakapat na lžičku, vložit do úst a nezapíjet

Účinek zaměřený do středních a dolních partií těla a do nohou
- určitý počet kapek nakapat do vody a vypít ev. ještě zapít vodou
- nakapat do vody, zamíchat a vypít ev. ještě zapít - pro zlepšení chuti lze tinkturu nakapat do čaje s medem, do džusu atp.
- nakapat přímo do úst (nejlépe pod jazyk) nebo nakapat na lžičku, vložit do úst a zapít
 
Vypaření alkoholu z tinktury: (pro děti a všechny, kteří nechtějí užívat alkohol)
Konkrétní počet kapek tinktury (jednu denní dávku nebo více denních dávek, podle potřeby) nakapete do vody, která právě vařila a necháte vystydnout (alkohol vyprchá). Tento postup je vhodný pro menší množství tinktury.
Vyvaření alkoholu z tinktury: trochu vody, asi 50 ml nebo 100 ml nebo 200 ml (voda se zde používá pouze pro vyvaření tinktury, takže její množství nehraje roli při užívání) přivedete do varu, pak přilijete (nebo nakapete) požadované množství tinktury (např. 20 ml) a povaříte (pozor, ať nepřeteče). Tinktura se vaří do té doby, než alkohol vyprchá, někdy pár vteřin (3 až 10 ml), jindy trošku déle (30 ml a více ml), podle množství tinktury, kterou připravujete (čím více tinktury, tím o trošku delší var). Za jak dlouho se alkohol vypaří, zjistíte tak, že zapálíte výpary nad hrncem. Pokud hoří, je v tinktuře ještě alkohol, a tedy budete ještě chviličku (pár vteřin) vařit (celková doba vyvaření jsou cca 2 až 3 minuty). Necháte vystydnout. Takto připravenou tinkturu rozdělíte na požadovaný počet dávek (jednotlivé dávky) během dne nebo ji upíjíte během dne (podle potřeby). Takto připravené tinktury mohou užívat i velmi malé děti.
Jednotlivou dávku vypijete a zapijete vodou (pro zahnání někdy nezvyklé chuti je možné ji zajíst jedním soustem něčeho dobrého). Pro velmi malé děti ji lze snadno přimíchat do vhodného nápoje nebo do jídla.
 
 
KAPSLE
 
Max. denní dávka pro dospělé 80 kapslí
Max. denní dávka pro děti 50 kapslí
 
Kapsle samotné (natural, průhledné) jsou vyrobené z čisté želatiny bez barviv a přídatných látek (různá barviva např. obsahují barevné kapsle) a želatina samotná je významným zdrojem aminokyselin a je důležitá pro výstavbu pojivové tkáně.
Viz odkaz - kapsle
 
Užívání kapslí má velké výhody:
- jednoduché užívání bez nutnosti přemáhání někdy nezvyklé chuti
- umožňují vyšší nutné dávkování u závažných stavů a projevů, při velkém oslabení organismu nebo při závažných náhlých stavech (rychlé zvládnutí stavu)
 

Kapsle obsahují čisté (sypké) bylinné koncentráty (jemné koncentrované pudry) bez konzervačních či protispékavých látek.

U DLOUHOTRVAJÍCÍCH PROJEVŮ se kapsle užívají v jednotlivých dávkách během dne - dospělí 3x až 5x denně 3, 5, 8, 10, 15 až 20 kapslí a děti 2, 3, 5, 8 až 10 kapslí. Konkrétní počet kapslí (jednotlivá dávka) se spolkne a zapije se vodou. Jednotlivé dávky se užívají co nejvíce nalačno s dostatečným odstupem od jídla (nejméně 30 minut před nebo po jídle). Kapsle, které jsou určeny na noc, se užívají před ulehnutím ke spánku, zapíjejí se vodou a poté se již nepožívá žádná strava (pít můžete). Takto směs působí celou (přes) noc.
Pro děti i velmi malé děti lze obsah kapsle vysypat, a pak snadno přimíchat do vhodného nápoje nebo do jídla nebo (lépe) rovnou užívat (sypký) bylinný koncentrát.
 
U AKTUÁLNÍCH (NÁHLÝCH) PROJEVŮ - kapénky,  (dýchací cesty), různorodé spouštěče (pyl, zvířecí srst, potraviny, seno, prach apod.), nos, krk, průdušky, ucho, oči (spojivky), náhlé stolice, pohybové těžkosti apod
se kapsle užívají, dokud obtíže neodezní. Užívá se (dospělí i děti) 2, 3, 5, 8 až 10 (i 15) kapslí (podle závažnosti stavu) několikrát denně (po 30 minutách po 1 hodině nebo po 1,5 hodině nebo po 2 hodinách). U náhlých projevů jednotlivým dávkám dáváme přednost a odstup od jídla není důležitý (prostě si jíte, kdy chcete).
Pro děti i velmi malé děti lze obsah kapsle vysypat, a pak koncentrát z kapsle snadno přimíchat do vhodného nápoje nebo do jídla nebo (lépe) rovnou užívat (sypký) bylinný koncentrát.

 

BYLINNÉ KONCENTRÁTY - JEMNÉ KONCENTROVANÉ PUDRY

Max. denní dávka pro dospělé 30 gramů
Max. denní dávka pro děti 20 gramů
 
Jedná se o čisté (sypké) bylinné koncentráty (jemné koncentrované pudry) bez konzervačních či protispékavých látek. 
 
U DLOUHOTRVAJÍCÍCH PROJEVŮ se bylinné koncentráty užívají v jednotlivých dávkách během dne
 
DOSPĚLÍ: Dlouhotrvající projevy (dlouhodobé užívání v jednotlivých dávkách)
Doporučené dávkování pro dospělé a děti od 7 let
3x až 5x denně cca 1,5 gramu = 1 zarovnaná lžička (součást balení)
Pro vyšší účinnost
4x až 5x denně cca 2 gramy = 1 vrchovatá lžička (součást balení)
 
DĚTI: Dlouhotrvající projevy (dlouhodobé užívání v jednotlivých dávkách)
3x až 5x denně cca 1 gram = 2/3 lžičky (součást balení)
Pro vyšší účinnost
4x až 5x denně cca 1,5 gramu = 1 zarovnaná lžička (součást balení)
 
Způsob užívání
U dlouhotrvajících projevů konkrétní dávku (jednu denní dávku nebo více denních dávek, podle potřeby), tzn. určený počet lžiček nasypete do skleničky (hrnečku) a na ni nalijete horkou vodu (lépe a rychleji se rozpouští než ve vodě studené) a necháte vystydnout (nebo přilijete studenou vodu). Jednotlivou dávku vypijete a zapijete vodou (pro zahnání někdy nezvyklé chuti je možné ji zajíst jedním soustem něčeho dobrého). Pro velmi malé děti lze bylinný koncentrát snadno přimíchat do vhodného nápoje nebo do jídla. Jednotlivé dávky se užívají co nejvíce nalačno s dostatečným odstupem od jídla (nejméně 30 minut před nebo po jídle). Dávka, která je určena na noc, se užívá před ulehnutím ke spánku a poté se již nepožívá žádná strava (pít můžete). Takto směs působí celou (přes) noc.
 

U AKTUÁLNÍCH (NÁHLÝCH) PROJEVŮ - kapénky (dýchací cesty), různorodé spouštěče (pyl, zvířecí srst, potraviny, seno, prach apod.), nos, krk, průdušky, ucho, oči (spojivky), náhlé stolice, pohybové těžkosti apod. se bylinné koncentráty užívají, dokud projevy neodezní

Viz odkaz KONKRÉTNÍ POSTUP A SESTAVY SMĚSÍ PŘI NAPADENÍ Z OKOLÍ A DALŠÍ NÁHLÉ PROJEVY

DOSPĚLÍ:
cca 1,5 gramu až 2 gramy = 1 zarovnaná až 1 vrchovatá lžička (součást balení) několikrát denně (po 30 minutách po 1 hodině nebo po 1a půl hodině nebo po 2 hodinách) podle závažnosti stavu
 
DĚTI:
cca 1 gram až 1,5 gramu = 2/3 lžičky až 1 zarovnaná lžička (součást balení) několikrát denně (po 30 minutách po 1 hodině nebo po 1a půl hodině nebo po 2 hodinách) podle závažnosti stavu

Způsob užívání
U náhlých projevů jednotlivým dávkám dáváme přednost a odstup od jídla není důležitý (prostě si jíte, kdy chcete).
 

SAN BAO® PROTEIN
 
1 balení obsahuje 700 gramů SAN BAO® PROTEINU
1 zarovnaná odměrka (součást balení) je 25 gramů
Užívá se v průměru 1 gram na 1 kg váhy rozděleno na 2, 3 až 4 nápoje během dne (samozřejmě lze užívat i méně proteinu nebo více proteinu), podle potřeby či zvyklostí.
 
Pro harmonizaci hmotnosti se SAN BAO® PROTEIN rozpouští ve vodě (po rozmíchání vidličkou se nechá před vypitím asi 10 minut stát až zesklovatí).
 
Pro posilování energie, vitality a kondice se SAN BAO® PROTEIN rozpouští ve vodě nebo v mléku a lze použít různé druhy mléka podle potřeby (bezlaktózové, mandlové, sójové apod.) a po rozmíchání vidličkou se nechá asi 10 minut stát. Tento základ je možné v mixéru umixovat na výživný koktejl s různým ovocem (banán, jahody apod.) nebo i s (třeba přes noc) namočenými různými sušenými plody (např. GO JI, rozinky, meruňky apod.) ev. i s různými (třeba přes noc) namočenými ořechy (např. s mandlemi) nebo různými semínky (podle chuti).
 
 
SAN BAO® mineralkomplex
 
1 balení obsahuje 150 kapslí
užívá se 6 kapslí ráno během jídla (snídaně)
 
 
SAN BAO® vitamínkomplex
 
1 balení obsahuje 50 kapslí
užívají se 2 kapsle večer během jídla (večeře)