TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA


Úvodní strana

O nás

Přehled směsí z naší
"čínské lékárny" (e-shop)


Vyhledávání podle
oblastí a projevů (e-shop)


Jak užívat

Krátká konzultace
po telefonu


Individuální (osobní) konzultace

Harmonizace organismu
pomocí TČM a čínské
farmakopei


Program na
harmonizaci hmotnosti


SAN BAO® PROTEIN

SAN BAO®
Vitaminkomplex


SAN BAO®
Mineralkomplex


Tinktury

Bylinné koncentráty -
koncentrované pudry


Kapsle

Dovážíme z EU

Ceník směsí
z naší "čínské lékárny"


Ceník produktů, směsí a
služeb při individuální
(osobní) konzultaci


Kontakt a mapa

Aktuální provozní doba

Obchodní podmínky


Nikdo není přihlášen Registrovat  Přihlásit 

Tinktury

Balení s kapátkem obsahuje buď 50 ml nebo 70 ml tinktury

tinktury

Jednotlivé čínské byliny jsou zpracovány většinou do tinktur 25% lihu.

Výroba tinktur (macerace) umožňuje stoprocentní zachování obsahu vitamínů, enzymů, účinných látek a vitálních látek. Macerace též zvyšuje jejich využitelnost a alkohol celkovou účinnost a vstřebatelnost.

Tinktury z čínských bylin jsou oblíbené pro velmi snadné užívání a pro vysokou účinnost i při relativně nízkém dávkování a i pro velmi přijatelnou cenu. Je to oblíbená forma, která je používána od pradávna.

Hotové směsi z naší "čínské lékárny" neobsahují žádné konzervační látky, žádná barviva, žádné přídatné látky, žádné spékavé látky, žádné stabilizátory, ani žádný cukr.


Jak užívat

tinkturu je vhodné před užíváním protřepat a při kapání je nutné lahvičku držet ve svislé poloze

20 kapek = 1 ml

U DLOUHOTRVAJÍCÍCH PROJEVŮ se tinktura užívá v jednotlivých dávkách během dne 3x až 6x denně podle závažnosti stavu (dospělí i děti) 1 kapku/1 kg váhy na jednu dávku (pro děti eliminovat alkohol) a jednotlivé dávky během dne se užívají co nejvíce nalačno s dostatečným odstupem od jídla (nejméně 30 minut před nebo po jídle). Pro vyšší účinnost lze počet kapek zvýšit. Pro zahnání někdy nezvyklé chuti je možné tinkturu zajíst jedním soustem něčeho dobrého. Pro velmi malé děti lze tinkturu snadno přimíchat do vhodného nápoje nebo do jídla. Tinktury, které jsou určeny na noc, se užívají před ulehnutím ke spánku a poté se již nepožívá žádná strava (pít můžete). Takto směs působí celou (přes) noc.


U AKTUÁLNÍCH (NÁHLÝCH) PROJEVŮ - kapénky (dýchací cesty), různorodé spouštěče (pyl, zvířecí srst, potraviny, seno, prach apod.), nos, krk, průdušky, ucho, oči (spojivky), náhlé stolice, pohybové (krční páteř, citlivost v kříži, blokády zad, koleno, kotník, rameno), ženské těžkosti apod. se tinktury užívají, dokud projevy neodezní. Užívá se 10 kapek nebo 20 kapek nebo 30 kapek nebo 40 kapek apod. (podle závažnosti projevů) po 15 minutách nebo po 20 minutách nebo po 30 minutách nebo po 1 hodině (podle závažnosti stavu) během dne dokud všechny projevy neodezní. Pro stabilizaci stavu se tinktury užívají ještě půl dne nebo 1 den. U těchto náhlých projevů jednotlivým dávkám tinktur dáváme přednost a odstup od jídla není důležitý (prostě si jíte, kdy chcete)


Možnosti užívání

- nakapat přímo do úst (nejlépe pod jazyk) a nezapíjet (a pokud odstraníte kapátko, tak ji můžete upíjet přímo z lahvičky)

- nakapat přímo do úst (nejlépe pod jazyk) nebo nakapat na lžičku, vložit do úst a zapít nebo nezapíjet

- nakapat do vody, zamíchat, vypít ev. ještě zapít


Účinek zaměřený do horních partií těla, hlavy a rukou

- nakapat přímo do úst (nejlépe pod jazyk) a nezapíjet (nebo odstraníte kapátko a můžete ji upíjet přímo z lahvičky)

- určitý počet kapek nakapat na lžičku, vložit do úst a nezapíjet


Účinek zaměřený do středních a dolních partií těla a do nohou

- určitý počet kapek nakapat do vody a vypít ev. ještě zapít vodou

- nakapat do vody, zamíchat a vypít ev. ještě zapít - pro zlepšení chuti lze tinkturu nakapat do čaje s medem, do džusu atp.

- nakapat přímo do úst (nejlépe pod jazyk) nebo nakapat na lžičku, vložit do úst a zapít


Vypaření alkoholu z tinktury: (pro děti a všechny, kteří nechtějí užívat alkohol)

Konkrétní počet kapek tinktury (jednu denní dávku nebo více denních dávek, podle potřeby) nakapete do vody, která právě vařila a necháte vystydnout (alkohol vyprchá). Tento postup je vhodný pro menší množství tinktury.

Vyvaření alkoholu z tinktury: trochu vody, asi 50 ml nebo 100 ml nebo 200 ml (voda se zde používá pouze pro vyvaření tinktury, takže její množství nehraje roli při užívání) přivedete do varu, pak přilijete (nebo nakapete) požadované množství tinktury (např. 20 ml) a povaříte (pozor, ať nepřeteče). Tinktura se vaří do té doby, než alkohol vyprchá, někdy pár vteřin (3 až 10 ml), jindy trošku déle (30 ml a více ml), podle množství tinktury, kterou připravujete (čím více tinktury, tím o trošku delší var). Za jak dlouho se alkohol vypaří, zjistíte tak, že zapálíte výpary nad hrncem. Pokud hoří, je v tinktuře ještě alkohol, a tedy budete ještě chviličku (pár vteřin) vařit (celková doba vyvaření jsou cca 2 až 3 minuty). Necháte vystydnout. Takto připravenou tinkturu rozdělíte na požadovaný počet dávek (jednotlivé dávky) během dne nebo ji upíjíte během dne (podle potřeby). Takto připravené tinktury mohou užívat i velmi malé děti (i kojenci).

Jednotlivou dávku vypijete a zapijete vodou (pro zahnání někdy nezvyklé chuti je možné ji zajíst jedním soustem něčeho dobrého). Pro velmi malé děti ji lze snadno přimíchat do vhodného nápoje nebo do jídla.